سوالات کلی در مورد آزمون آیلتس

سوالات متداول

مدرک آیلتس چند سال اعتبار دارد؟

مدت اعتبار مدرک آیلتس دو سال از زمان صدور آن میباشد.

آیا محدودیتی در دفعات شرکت در آزمون آیلتس وجود دارد؟

خیر، هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد ولی شرکت در آزمونهای مکرر با فاصله زمانی اندک پیشنهاد نمیشود چرا که بطور منطقی انتظار بهبود نمره در مدت زمان کوتاه ( مثلا یکهفته) وجود ندارد.

چقدر طول میکشه مدرک آیلتس بگیرم؟

این سول بطور مکرر توسط داوطلبین این آزمون پرسیده میشه. واقعیت این است که جواب این سوال به عوامل متفاوتی بستگی دارد. بطور مثال اینکه سطح زبانی کنونی شما چه لولی می باشد و چه نمره نمره ای مدنظر شماست در تعیین مدت زمان مورد نیاز برای گرفتن مدرک آیلتس شما نقش اصلی را بازی میکند.

من نمره رایتینگ ایلتس 6 دارم، چقد زمان لازم است تا این نمره را به 7 برسونم؟

جواب این سوال دقیقا به ریز نمرات شما بستگی دارد. یعنی اینکه در بخشهای چهار گانه ( TR/CC/LR/GrA ) چه نمراتی گرفته اید. برای شفاف شدن موضوع به این دو مثال دقت بفرمایید:

داوطلب 1:

TR: 7   CC:7   LR:5   GrA:5

داوطلب 2:

TR:5   CC:5   LR:7   GrA:7

هر دو داوطلب 1 و 2 میانگین نمره 6 در رایتینگ گرفته اند. در حال که مدت زمانی که داوطلب شماره 1 برای رسیدن به نمره 7 لازم دارد بسیار بیشتر از داوطلب شماره 2 خواهد بود. علت این موضوع مرتبط با سطح زبانی و نمراتی هست که داوطلب شماره 1 برای ایتمهای مربوط به سطح زبانی گرفته است. به عبارت دیگر داوطلب شماره 2 نیازی به بهبود زبانی خود که پرسه ای زمان بر است ندارد و فقط لازم است روش ضحیح نوشتن را بر اساس جدول نمره دهی ایلتس یاد بگیرد که در وتاه مدت کاملا امکان پذیر میباشد.

برای مشاوره در این ارتباط در واتس آپ با شماره +989377591550 در تماس باشید.

آیا امکان بیشتر شدن نمره آیلتس در صورت اعتراض وجود دارد؟

در مورد اسپیکینگ و رایتینگ بله امکان نیم نمره تغییر وجود دارد اما تضمینی برای آن وجود ندارد ولی برای بخش ریدینگ و لیسینینگ خیر.

بخاطر داشته باشید که اعتراض به نمره حتما باید در مدت زمان مشخضی بعد از صدور کارنامه ضورت گیرد و مستلزم هزینه ای می باشد که در صورت عدم تغییر نمره عودت داده نمیشود.

سوالات متداول

برای هر گونه سوال در مورد آزمون های بین المللی با ما تماس بگیرید